Pasitikrinkite savo žinias:

Kaip taisyklingai pavadinti brolius Kudirkas, Vaišvilas?


Broliai Kudirkai, Vaišvilai.

Broliai Kudirkos, Vaišvilos. 

       Šypsokis, Saulės mieste!

 

Prasidėjo pratybos ,,Narsus Grifonas 2017‘‘

Balandžio 18 dieną Šiaulių mieste, rajone ir Radviliškio rajone prasidėjo pratybos „Narsus Grifonas 2017“, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“. Pratybų atidarymo ceremonijoje karius pasveikino MPB „Žemaitija“ vadas plk. Artūras Radvilas ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Pratybos baigsis balandžio 21 dieną.

Pratybų „Narsus Grifonas 2017“ metu MPB „Žemaitija“ ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, bendradarbiaudami su kitais kariniais vienetais, planuos ir vykdys gynybines operacijas. Ypatingas dėmesys pratybų metu bus skirtas LDK Kęstučio bataliono tarnybą vykdančių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgytam pagrindiniam kariniam pasirengimui įvertinti. Šiuo metu LDK Kęstučio batalione tarnauja beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Šios pratybos vainikuos 9 mėnesių trukmės karinę tarnybą. Beveik 100 karių šių pratybų metu treniruosis savo gimtuosiuose miestuose.

MPB „Žemaitija“ vadas plk. Artūras Radvilas pratybų atidarymo ceremonijos metu džiaugėsi, kad tokio mąsto brigados pratybos vyksta pirmą kartą, todėl tai yra didelis žingsnis stiprinant Lietuvos saugumą.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ceremonijos metu dalijosi mintimis apie tai, koks iš tiesų svarbus yra karių atliekamas darbas ir pasiaukojimas. Meras palinkėjo kuo sėkmingesnių pratybų ir kad niekada netektų sukauptos patirties panaudoti realiuose mūšiuose.

Organizuojant pratybas bendradarbiauti ir užmegzti draugiškus bei glaudžius ryšius sutiko Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras ir  Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Lietuvos kariuomenės užduotis ginti ir saugoti kiekvieną Lietuvos pilietį būtų daug sunkiau įvykdoma be civilių pagalbos ir pasiryžimo veikti vienam tikslui.

Pratybų metu Zoknių, Kairių, Židžiūnų, Šniūraičių, Mankiškių, Šilinių, Bertužių, Kirbaičių apylinkėse, Šiaulių oro uoste ir jo prieigose bus naudojamos mūšio imitavimo priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika) ir karinis transportas. Šiaulių mieste numatomas tik minimalus karinio transporto judėjimas.

MPB „Žemaitija“ informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai 

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Gegužė
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: